• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Innowacyjna scenka zespołowa to rzecz jasna fundament odpowiadającego na potrzeby kursantów szkolenia handlowego czy kongresu. Dlatego trenerzy potrafią poświęcić ładnych kilka wieczorów nad wymyśleniem autorskiej symulacji. Potem chcą zastrzec prawa autorskie tak by w przyszłości certyfikować kolejnych trenerów. Dochody z dobrze opracowanego narzędzia mogą często siegać kilkudziesięciu tysięcy PLN rok do roku. Choć co prawda należy odjąć daninę dla urzędu skarbowego. Ale i tak jest się o co bić. Na tyle są to duże kwoty, że prawie tysiąc wykładowców z rodzimych agencji edukacyjnych czerpie dochody przede wszystkim z franczyzy na narzędziach szkoleniowych.
W serwisie Goldenline jest prowadzona obecnie mała kłótnia w której specjaliści od szkoleń wymieniają się uwagami w temacie potencjalnego ale oczywiście nieudowodnionego skopiowania czyjejś myśli twórczej. Rozmowy zaintersowanych toczą się w pokoju czata poświęconego opiniom o Training Partners
Analizowane wątki wyzwoliły adrenalinę toczących spór menedżerów personalnych. Co drugi ekspert ma w oparciu o zaledwie parę informacji ugruntowane silnie kategoryczne wnioski. Poruszane są kwestie zaangażowania prokuratora. Polecamy samemu wyrobić sobie osąd na podstawie tej dyskusji.
Niezależnie od powyższego – kwestia domniemanego plagiatowania narzędzi trenerskich jest stary jak historia i nie ma w literaturze jednoznacznego rozstrzygnięcia. Trenerzy prowadzący kursy biznesowe, warsztaty handlowe czy coaching mają ciężki orzech do zgryzienia. Także doświadczenia innych krajów nie nasuwają jednoznacznych rozstrzygnięć.
Zapraszamy do wyrażania własnych opinii.
Gospodarka
Ubezpieczenia dla naszej firmy
Ubezpieczenia dla naszej firmy
Ubezpieczenia dla naszej firmy

Categories: Biznes

Comments are closed.